Connect with us

Actualitate

O inimă mare a încetat să mai bată! Un suflet nobil s-a ridicat la cer!

Publicat

pe

 

O inimă mare a încetat să mai bată! Un suflet nobil s-a ridicat la cer! Deplângem, cu nemărginită durere, stingerea neașteptată din viață a doamnei doctor GAFĂR PAULA, medic în cadrul Laboratorului de analize medicale al Spitalului Orășenesc “Sf. Dimitrie” Târgu Neamț, om cu o înaltă ținută morală si etică profesională.
Nu putem să-i fim decât recunoscători pentru modul exemplar în care a înțeles să slujească Spitalul. Personalitatea însemnată si bogata activitate trebuie să rămână repere în istoria Spitalului!
Familia, colegii, prietenii trăiesc astăzi această pierdere cu o adâncă durere, ce nu poate fi alinată decât prin rugăciune, comemorare pioasă și recunoștință pentru tot ceea ce a dăruit de-a lungul vietii sale!
Sincere condoleante familiei îndurerate!
Dumnezeu s-o odihnească în pace și s-o așeze alături de cei drepți!
Nu vă vom uita, niciodată!

COLECTIVUL LABORATORULUI DE ANALIZE MEDICALE TÂRGU NEAMȚ

Continua sa citesti
Click pentru a comenta

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Actualitate

O seară de „MELANCOLII DE TOAMNĂ” – Corala „Bazil Anastascescu” și invitații săi speciali

Publicat

pe

De

Vă așteptăm să vă părăsiți zilnicul și să vă lăsați cuiburți de emoțiile unei anotimpuri pline de farmec! Corala „Bazil Anastascescu” a orașului Târgu-Neamț, sub bagheta dirijorului prof. Eugenia Tiugea, vă invită la spectacolul „MELANCOLII DE TOAMNĂ”.

Seara promite să fie una deosebită, pe placul sufletului, cu un program muzical bogat și atmosferic. Pe scenă vor urca, alături de cor, și invitați noștri speciali:

  • Corul „Vânătorii lui Ștefan cel Mare” din Vânători-Neamț.
  • Un șir de mini-recitaluri de excepție, cu:
    • Mara Matasă la pian
    • Mădălina Ferariu la nai
    • Margareta Mihăilescu cântând folk
    • Ana Dragu interpretând lieduri, acompaniată la pian de prof. univ. Radu Oțel.

Vă așteptăm cu drag, duminică, 23 noiembrie 2025, de la ora 17:00, la Casa Culturii „Ion Creangă” din Târgu-Neamț, pentru a împărtăși împreună frumusețea melancolică a toamnei, prin muzică și reverie.

Intrare liberă.


Eveniment organizat cu sprijinul Primăriei și Consiliului Local Târgu-Neamț.

Continua sa citesti

Actualitate

A vrut să își pregătească o cafea în rulotă, însă butelia a explodat

Publicat

pe

De

Cristian C. de 45 de ani din comuna Vânători Neamț (Nemțișor) a fost gasit de catre pompieri cu arsuri de gradul II și III pe 90% din suprafața corpului, a fost preluat și transportat de echipajul SMURD TIM (de la Detașamentul de pompieri Piatra-Neamț) la UPU Piatra-Neamț.

Continua sa citesti

Actualitate

Accident la Oglinzi

Publicat

pe

De

Eveniment rutier în afara localității Târgu-Neamț

La data de 6 noiembrie a.c., ora 15:50, polițiștii din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier la ieșirea din localitate Târgu-Neamț spre Răucești.

În urma verificărilor efectuate de polițiști, s-a stabilit faptul că, în timp ce o femeie, în vârstă de 30 de ani, din Târgu-Neamț, conducea un autoturism pe DN15C, în afara localității Târgu-Neamț, ar fi efectuat manevra de depășire a unui autoturism care se deplasa pe același sens, care la rândul lui s-ar fi angajat într-o manevră de depășire a unui autoturism.

Pentru a evita impactul, femeia ar fi efectuat viraj la stânga, pierzând controlul asupra direcției de deplasare și intrând într-un cap de podeț.

În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea conducătoarei auto și a unei minore, în vârstă de 4 ani, pasager în același vehicul.

Ambii conducători auto au fost testati alcoolscopic rezultatele fiind negative.

Continuăm cercetările în cadrul unui dosar penal.

insp.pr. Ciofu Ramona

Continua sa citesti

Popular